Pravdy a mýty o sedacích soupravách :: Nábytek MONTERO

Pravdy a mýty o sedacích soupravách

V obývacím pokoji trávíme velkou část dne, ať už slouží jako místo setkání s přáteli či místo pro relaxaci a odpočinek. Obývacímu pokoji zpravidla dominuje nejpoužívanější kus nábytku - sedací souprava. Co od ní očekáváme? Musí nejen reprezentovat, ale především poskytovat pohodlí a snadno se udržovat. Od sedací soupravy chtějte víc, než jen pohodlné posezení. Dlouhou životnost sedačky zaručí pevná buková kostra, ale i kvalitní čalounění. Pro výběr druhu potahu se rozhodujte s ohledem na provoz domácnosti a náročnost údržby. Více >>
 

Kožená sedací souprava ROM L

Kožená sedací souprava TOULOUSE L

Vybrat si můžete látkovou či koženou sedací soupravu.

Dříve se často lidé obávali, že látkový potah má krátkou životnost, brzy se prodře. To je již minulostí. Vývoj v oblasti látek používaných v nábytkářství značně postoupil, což se pozitivně odráží na kvalitě sedacích souprav. Pokud se i vy rozhodnete pro látkový potah, věnujte pozornost parametru odolnosti proti oděru, který je udáván v otáčkách. Tato hodnota udává stupeň odolnosti proti "ošoupání" látky, otáčky v tomto případě znamenají počty otěrů zjištěné při testování v laboratorních podmínkách. Čím vyšší číslo, tím samozřejmě lépe. Před samotným výběrem látky je vhodné zvážit umístění daného kusu nábytku v domácnosti a jeho vytíženost. Některé látky bez problémů zvládnou dvě stě padesát tisíc otáček. Pro představu – laminátové podlahy se prodávají od třiceti dvou tisíc otáček. Výrobce značkového nábytku Montero firma Intermont s.r.o. nabízí šest set druhů textilií v různých druzích materiálů, tkaní a barev. Nabídka látek je obrovská a každý si může vybrat tu, která mu je příjemná na dotyk i vizuálně. U sedacích souprav nabízí firma Intermont na vybrané druhy látek pětiletou záruku.


Moderním trendem v oblasti čalounění nábytku je použití látek s tzv. nešpinivou úpravou. Fyzikální vlastnosti jsou vylepšeny např. pomocí teflonu, který způsobuje vodoodpudivost. Protišpinivá úprava tak zabraňuje proniknutí tekutin do potahové látky. V případě zašpinění sedací soupravy, zůstane nežádoucí nečistota na povrchu, rychlým a správným odstraněním vzniklé skvrny zabráníme znehodnocení látky. Pokud se stane, že vám děti nebo návštěva ušpiní sedací soupravu, stačí vzít jarovou vodu a nečistotu setřít. „Na údržbu jsou tyto látky perfektní,“ potvrzuje třicetiletá Denisa, která si obývací pokoj vybavila sedací soupravou Cincinatti. Nižší kategorií jsou látky z textilie. „Textilie na sedacích soupravách jsou také velmi kvalitní, ale mají oproti látkám z teflonu tu nevýhodu, že pokud se na ni něco vyleje, musíte rychle reagovat, aby nehoda nenechala trvalé následky,“ popisuje specialistka na prodej sedacích souprav Dagmar Hajná. Při čištění používejte měkkou houbu, skvrny netřete, pouze odsajte tekutinu přikládáním čistých bílých hadříků či papírových utěrek.


Sedací soupravy jsou vyrobeny z pevné konstrukce a tzv. studené pěny. Některé jsou navíc vybaveny pružinami, čímž je docílen tvrdší sed. Potah soupravy – látka nebo kůže má také vliv na pocitově tvrdém nebo měkkém dosedu. „Je to individuální, proto necháváme zákazníky sedací soupravy a křesla vyzkoušet,“ říká Dagmar Hajná z podnikové prodejny značkového nábytku Montero, která se nachází v pražských Průhonicích-Čestlicích.

Ideální na údržbu je umělá kůže

Věděli jste, že kožené sedací soupravy jsou nejjednodušší na údržbu? Umělá kůže je ideální i pro rodiny s malými dětmi. Je to nejvíce zátěžový materiál a je snadný na údržbu. Nemusíte mít obavu si pořídit i světlou sedací soupravu. Lidé mají z umělé kůže neoprávněnou obavu. Mají představu, že sedací soupravy z umělé kůže praskají. Dříve tomu tak v některých případech opravdu bylo, protože se prošívaly knoflíky a při opakovaném sedání pak mohlo dojít k prasknutí materiálu. I to je ale už minulostí. Technologie zpracování sedacích souprav dodávaných firmou Intermont s.r.o. to vylučuje.


Článek vyšel na:
http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/zajimavosti/pr-clanky/pravdy-a-myty-o-sedacich-soupravach.html

Článek vyšel na: