Jak působit na děti pomocí nábytku :: Nábytek MONTERO

Jak působit na děti pomocí nábytku

Pokud nemáte přesnou představu, jaký typ nábytku pro svoje dítě zvolit, nechte se inspirovat osvědčenými zkušenostmi. Specialisté na výrobu českého značkového nábytku Montero navrhli několik řad dětských pokojů s různými doplňky, které umožní dětem trávit čas v příjemném a podněcujícím prostředí. Více >>
 

Dětský pokoj ALPIK

Dětský pokoj DONALD

Studentský pokoj VERONA

Na barvy zvlášť pozitivně reagují děti. Neznamená to, že by dospělí byli vůči barvám imunní, ale vzájemnou kombinací barev lze na děti nenápadně a účinně působit. Ve starověkém Řecku pracoval Hippokrates při léčbě pacientů s barvami a dával je do souvislosti s lidskou psychikou. Sami si vzpomeňme, jak na nás působí barevné uspořádání v cizích místnostech.

V dětském pokoji hraje důležitou roli barva nábytku, protože ta je vnímána v kontextu stropu, stěn a podlahy. Za ideální lze považovat tři druhy barevnosti dětského nábytku. Bílá, která je reprezentována desénem břízy a javoru, jemně žlutá s hnědým žíháním, což je například desén smrku a hnědá, tedy desén olše. Výhoda desénu javoru a břízy je v tom, že nábytek je možné kombinovat s jakýmikoliv barvami, působí čistě a vzdušně a dává možnost použít kontrastní barvy na stěny pokoje. Smrkový nábytek působí velmi příjemně a teple, vyjadřuje harmonii s přírodou. Odborníci doporučují strop ladit do vanilkové barvy, aby připomínala sluneční oblohu. Nábytek desénu olše je nadčasový a velmi svěže působí v kombinaci barev vanilkové, pomerančové a meruňkové.

Zkusme se na barvy podívat ještě podrobněji. Pro děti s problémy koncentrace je vhodný pokoj se žlutými stěnami a nábytkem řady MIKI. Žlutá barva podporuje myšlení a je vhodná také pro děti s problémy ve škole. Dětský pokoj MIKI je v desénu olše, je vyroben z kvalitních eko dřevotřískových laminovaných desek s vysoce odolnými ABS hranami. Oblá hlavová a nožní čela jsou bezpečnostním prvkem nábytku, vhodným doplňkem je skluzavka se schody, které mají úložný prostor.

Děti, které se bojí nadpřirozených bytostí a probouzejí se strachem, potřebují bílý nábytek, který navozuje pocit jistoty a zbavuje strachu ve chvíli samoty. V desénu bříza je vyráběna nábytková řada BOLZANO. Bílá barva umožňuje kombinaci jakýchkoliv barevných doplňků – barvy podlahy, stěn, povlečení.

Pokoj laděný do červené barvy evokuje touhu po pohybu a podporuje neposednost. Červené stěny s nábytkovou řadou PEDRO vyrobenou ze smrkového masivu doporučujeme pro děti, které mají nedostatek energie.

Pokud si nevíte rady s vhodnou kombinací nábytku a barevností pokoje, svěřte se do rukou odborníků. Vyškolení pracovníci vám rádi poradí s výběrem vhodného nábytku značky Montero a pomohou vám vyladit i ty nejmenší detaily.

Článek vyšel na:
http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-volny-cas-bydleni/239604/jak-pusobit-na-deti-pomoci-nabytku.html