Nábytek Montero
Nábytek Montero

Vybíráte postel a nevíte jak na to? - INFORMACE

Každé ložnici dominuje především postel, která by měla být co nejkvalitnější, protože v ní člověk stráví až jednu třetinu svého života. Neměl by se tedy při jejím výběru soustředit pouze na líbivý design, ale především na materiál a kvalitu zpracování.

Neméně důležitým faktorem při výběru postele je její rozměr. Celomasivní postele MONTERO® nabízí celou škálu rozměrů:

Šířky postele: 90, 100, 120, 140, 160, 180, 200 cm
Délky postele: 185, 190, 195, 200, 210, 220 cm

Všechny uvedené rozměry jsou navzájem kombinovatelné.Celomasivní postele MONTERO® můžeme rozdělit do 4 základních designových skupin:

Buková postel LENKA A, verze Base
Dubová postel HANA - verze Base

Dubová postel SISI - verze Base

Dubová postel HANA - Kontinentální postel

klasické

designové

levitující

kontinentální

Všechny postele nabízí značka MONTERO® v provedení lakovaném nebo lakovaném mořeném, či s olejovanou povrchovou úpravou v mnoha barevných odstínech.

A na co brát zřetel při výběru té vaší postele?

  • Rozměr postele
  • Masiv dubový nebo bukový
  • Barva a povrchová úprava
  • Úložné prostory

Rozměry postele

Při určování rozměrů postele by člověk měl mít na paměti tělesnou konstituci a fyzickou zdatnost uživatele postele. Velikost místnosti hraje při výběru také velkou roli. Nesmíme zapomínat, že je nutné ponechat dostatečný prostor kolem postele a to minimálně 60 cm.

Starší lidé jistě ocení, a nejen ti, nastavitelnou výšku ložné plochy, která umožňuje lepší vstávání z postele. Díky několika polohám latí, na kterých je položen postelový rošt, si může každý uživatel zvolit svou výšku ložné plochy.

V nabídce značky MONTERO® naleznete i celou kolekci zdravotních matrací a luxusních zdravotních matrací s jádrem vysokým 30 cm. Všechny matrace jsou opatřeny pratelnými potahy různých gramáží pro šití.

 

Masiv ano nebo ne?

Při navrhování designu postelí MONTERO® využíváme především nadčasového pojetí, aby ložnice i po několika desetiletích byla stále krásná a moderní.Rámy postelí jsou vyrobené z bukových nebo dubových spárovkových desek, které zajišťují vysokou pevnost rámu postele, na kterou výrobce poskytuje 5letou záruku.

Masivní dřevo má výhodu v tom, že je na člověka přenášena energie ze dřeva a to přispívá ke klidnějšímu spánku a lepším odpočinku.

Povrchová úprava a barevné varianty

Celomasivní postele MONTERO® se vyrábí ve dvou základních provedeních povrchových úprav a to lakované nebo lakované mořené či olejované.

Lakované či lakované mořené postele mají vyšší lesk, kde laková vrstva částečně kryje strukturu dřeva. Jejich údržba není náročná, stačí vlhký hadřík a běžný saponát na údržbu dřevěných povrchů.

Olejovaná povrchová úprava je taktéž nenáročná na údržbu, navíc poskytuje velmi jednoduchou možnost renovace a to přetřením povrchu OSMO olejem v daném barevném odstínu. Tato úprava dává na rozdíl od lakované vyniknout struktuře dřeva.

Úložné prostory

Ke každému typu postele značky MONTERO® je možné objednat z několika variant úložných prostorů. Výjimkou jsou postele typu box a levitující postele, které mají úložný prostor již součástí rámů postele.

Úložné prostory dělíme na:
  • Klasická boční zásuvka – vhodné řešení hlavně k nočním stolku Standa
  • Úložný prostor – plochou odpovídá velikosti jednolůžka
  • Velký úložný prostor – plochou odpovídá velikosti dvoulůžka
  • Úložný prostor Universal – úložný systém s vlastním bočním nebo nožním výklopem