Nábytek Montero
Nábytek Montero

Důležité tipy pro čištění - INFORMACE

Pro většinu látek, mikrovláken, textilní kůže a hladké kůže platí následující: volné drobky nebo žmolky opatrně vyčesejte, nebo pomocí hubice na čalounění odsajte na nejnižším stupni výkonu. Pozor: světlé a jednobarevné čalouněné potahy zásadně choulostivější a náchylnější na znečistění.

Mastné a kyselinové znečištění očistěte vlažnou destilovanou vodou (kvůli příp. zbytkům vápníku ve vodě) na velké ploše od stehu po steh vlhkým čistým hadříkem, např. utěrkou na nádobí nebo čistou houbičkou. Na znečištění s obsahem bílkovin, (např. krev nebo moč) je potřebné použít ledovou vodu. Žádný strach před vodou, na odstranění skvrn je potřebná vlhkost. Na trochu starší nebo zaschlé skvrny potřebujete zpravidla mýdlo, které musí být bez parfémů, nealkalické a PH-neutrální.

Mýdlo nebo pěnu naneste na skvrnu, čistěte taktéž na velké ploše zvenku směrem dovnitř. Potom dočistěte pomocí čistého hadříku s čirou destilovanou vodou, aby mohly být úplně odstraněné případné zbytky mýdla. Co možná nejvíc povrchové vlhkosti odsajte suchým hadříkem (netřete), a nechejte vyschnout při normální pokojové teplotě.

V žádném případě nepoužívejte fén, materiál by se mohl poškodit nebo ztvrdnout. Ve vlhkém nebo mokrém stavu kůži nebo látku nepoužívejte, jinak vzniknou natažení, žlábky nebo záhyby,které už většinou není možné odstranit. Pokud jste čistili "namokro", nechejte schnout nejméně 1-2 dny.

Během procesu čištění umělé kůže jste z potahového materiálu odstranili i přírodní substance a impregnaci. Obstarejte si proto vhodné prostředky na ošetřování a impregnaci, které Vaše materiály znovu ochrání. Odstraňování obtížných skvrn (krev, žvýkačky, kuličkové pero atd.) byste měli podle možnosti nechat vykonat odborníky, nebo se předtím poradit.

V žádném případě nesmí být čalouněný nábytek a potahové materiály žádného druhu ošetřované parním čištěním!