Rady pro výběr matrace a roštu :: Nábytek MONTERO

Jednoduše řečeno – každý se potřebuje pořádně vyspat. Ať už je to malé dítě, školák či student, pracující člověk či člověk v pokročilejším. U malých dětí kvalitní spánek předchází jejich mrzutosti, u školáků a studentů zvyšuje studijní výkonnost, u pracujících lidí dodává a u lidí pokročilejšího věku zasloužilý odpočinek po namáhavém dni. Výběrem kvalitní zdravotní matrace uděláte krok správným směrem. Spánek na kvalitní matraci uvolňuje páteř a klouby, takže ráno vstává člověk odpočatý a dobře naladěný na další den. Široký výběr z kolekce zdravotních matrací a kvalitních pratelných potahů značkového nábytku MONTERO nabízí matrace pro všechny generace. I u matrací, stejně jako u nábytku MONTERO, jsou prioritou kvalitní vstupní materiály, které Vás přesvědčí o správnosti Vaší volby.

Při výběru zdravotní matrace zohledněte několik následujících parametrů:

  • tuhost (trvdá/měkká) matrace
  • hmotnost osoby, která bude na matraci spát
  • zda bude matrace používána denně či jen příležitostně
  • zdravotní stav a věk osoby, užívající matraci

Matrace by neměla být ani příliš měkká, ale ani příliš tvrdá. Měla by dokonale podpírat celé tělo a tělu se přizpůsobit. Při lehu na zádech by matrace měla kopírovat přirozené zakřivení páteře. Při lehu na boku by se bederní část páteře neměla příliš propadat, pouze tolik, aby páteř byla v rovině po celé délce. S tím je spojen i výběr správné výšky polštáře, které naleznete také v naší nabídce. 

Pokud trpíte bolestmi zad, zaměřte se při výběru na matrace s vyšší tuhostí. Matrace by se měla prohýbat pouze přirozeným tlakem vašeho těla. Celá ložná plocha našich matrací je rozdělena do několika zón s různou tuhostí, pro vhodné přizpůsobení dané části těla.

Pokud trpíte bolestmi zad, zaměřte se při výběru na matrace s vyšší tuhostí. Matrace by se měla prohýbat pouze přirozeným tlakem vašeho těla. Celá ložná plocha našich matrací je rozdělena do několika zón s různou tuhostí, pro vhodné přizpůsobení dané části těla.

Nejlepším vodítkem pro správný výběr zdravotní matrace je osobní návštěva našich prodejen v Praze Průhonicích nebo Krucemburku, kde si matraci můžete vyzkoušet.

Jistě oceníte, že v naší kolekci zdravotních matrací naleznete i matrace určené alergikům. Jsou napuštěny přírodními esencemi, odpuzujícími roztoče, např. Energee. V kombinaci s potahy Greenfirst tyto účinky ještě umocníte.

Další zajímavou matrací z naší kolekce je matrace s označením SWEN LUX. Tu doporučujeme těm, kteří na lůžku musí strávit ne z vlastní vůle delší dobu s omezenou pohyblivostí. Matrace SWEN LUX díky skvělému provzdušnění a speciální pěnou s mikroskopickými částečkami vody v ramenních zónách působí jako prevence proti vzniku proleženin.

Pro ty, kteří si rádi dopřejí luxus i v posteli, je připravena kolekce matrací s označením LEVITACY a LEVITACY LUX. S 3D mřížkou na potahu zajistíte matraci dokonalé provzdušnění a Vám tím kvalitnější spánek a odpočinek.

Rošty z kolekce značkového nábytku MONTERO můžeme rozdělit na pevné, polohovatelné a polohovatelné s motorovým pohonem. Vše je vyrobeno z kvalitních materiálů, takže i takzvané „obyčejné“ rošty se vyznačují svou dlouhou životností, například naše nejpevnější varianta roštu – rošt překližkový – kde jedna jeho lamela unese až 150 kg

Služby na klíč pro kolekcí matrací a roštů značkového nábytku MONTERO®:

  • Doprava přímo z výroby po celé ČR a SR vlastními firemními vozy – ZDARMA
  • Vynošení vlastními kvalifikovanými pracovníky – ZDARMA
  • LIKVIDACE STARÉ MATRACE - ZDARMA