Jak vybrat nábytek do dětského pokoje :: Nábytek MONTERO

Podle čeho vybrat nábytek do dětského pokoje. Hlavními kritérii pro výběr dětského nábytku jsou věk dítěte a zda jej bude používat chlapec či děvče, nebo více sourozenců dohromady. Zjednodušeně řečeno, doporučujeme vybírat nábytek tak, aby vyhovoval dítěti v každém věku a vy nemuseli při každé jeho životní etapě (nástup do školy, přijetí na střední nebo vysokou školu) pořizovat nový nábytek.

Při výběru nábytku do dětského pokoje je dobré si položit následující otázky:

 • Jaká postel bude pro vaše dítě nebo děti nejvhodnější?
 • Je pro vaše děti vhodnější postel patrová nebo zvýšená s úložným prostorem?
 • Budou vysoké patrové postele a jejich rohové kombinace vhodné do určeného pokoje?
 • Co vše potřebujete pro zařízení pracovního koutu v dětském pokoji?
 • Vybavíte dětský pokoj dalšími kusy nábytku, jako jsou šatní skříně, knihovny, komody a noční stolky?
 • Dovybavím pokoj textilními doplňky?
 • Budeme potřebovat matrace ze speciálního materiálu pro alergika?
 • Je vhodnější lamelový nebo jiný rošt do postele?

Jaká postel bude pro vaše dítě nebo děti nejvhodnější?

Kvalitní spánek je důležitý pro dítě každého věku, takže při zařizování dětského pokoje mějte toto na paměti a začínejte s výběrem nábytku právě postelí. Postel by se měla přizpůsobovat potřebám dítěte, ne prostoru, do kterého bude umístěna. Toto je třeba mít především na paměti při zařizování malých obytných prostor. Ložná plocha postele by měla být dostatečně velká, jelikož některé děti jí využívají jako plochu pro hraní.

Rozhodnout se můžete mezi volně stojícími nízkými postelemi, postelemi zvýšenými nebo postelemi patrovými. V nabídce značky MONTERO naleznete i rohové sestavy postelí, kde se pohodlně vyspí 2 - 4 děti, s použitím přistýlky i 5.

Klidný spánek malým dětem i jejich rodičům přinesou zábrany různých délek, které spolehlivě ochrání dítko ve spánku před pádem z postele. Zábrany lze koupit k postelím samostatně a demontovat v době, kdy je již dítě natolik vyspělé, že z postele nespadne.

Pokud právě nemusíte řešit prostor dětského pokoje, doporučujeme vybrat šířku postele 1,5 lůžka. Nejen, že dítě má dostatek místa pro spánek i odpočinek přes den, ale  i rodiče ocení větší komfort při uspávaní či čtení pohádek.

Stabilita a oblé rohy postele jsou také velmi důležité aspekty při výběru. Neposedné děti a hlavně jejich rodiče ocení možnost dovybavení dětského pokoje molitanovými chrániči, které se ve vyšším věku dítěte snadno odstraní.

Je pro vaše děti vhodnější postel patrová nebo zvýšená s úložným prostorem?

 • Zvýšená postel s úložným prostorem nebo psacím stolem
  Zajímavou alternativou a evergreenem při zařizování menších dětských pokojů jsou zvýšené postele. Nejen, že Vám pomůžou vyřešit otázku kam s hračkami a knihami, ale můžou vyřešit i otázku psacího stolu, jako je tomu například u zvýšené postele z řady FERDA nebo KALIMERO.
 • Patrová postel
  Při nedostatku místa v dětském pokoji, který budou obývat 2 a více dětí, je více než nutné využít prostor pokoje nejen do šířky, ale i do výšky, tudíž využít z naší nabídky patrové postele, případně jejich rohových sestav. Výška, ve které by se mělo nacházet horní lůžko, by se měla řídit výškou sedícího dospělého člověka, tak aby se dítě mohlo bezpečně a pohodlně posadit i v odrostlejším věku. Přístup na horní postele je zajištěn pomocí rovných řebříků, které můžete nahradit žebříky šikmými nebo volně stojícími schody s úložnými prostory, Pro zvýšení bezpečí je můžete navíc opatřit kovovým zábradlím.

Patrové postele značky MONTERO rozdělujeme na:

 • rozebíratelné
  Rozebíratelnými postelemi se rozumí postele, které lze kdykoliv rozebrat a sestavit dle konkrétní potřeby. To jsou postele značky MONTERO ze smrkového dřeva řady KALIMERO, nebo z ekodřevotřískové laminované desky v desénu olše z nábytkové řady MIKI.
 • pevné
  Pevné postele vybíráme tehdy, jsme-li přestvědčeni o tom, že na sestavě nábytku po dobu jeho funkčnosti nebudeme nic měnit. Pevné postele nabízejí smrkova řada PEDRO a řady z ekodřevotřískové laminované desky DONALD, FERDA a PETR A PETRA.

Vhodnými doplňky zvýšených postelí a postelí patrových jsou různé látkové bunkry, záclony a domečky. V dětském pokoji, kde nemusíte řešit nedostatek místa můžou děti využít pro cestu dolů na zem skluzavku a nahoru na postel schody nebo žebřík.

Co vše potřebujete pro zařízení pracovního koutu v dětském pokoji?

Dalším prvkem nábytku do dětského pokoje, kterému byste měli věnovat zvýšenou pozornost, je psací stůl. Už dítě předškolního věku potřebuje svůj pracovní koutek pro malování a modelování, školák pak pro učení a psaní domácích úkolů. Správná výška pracovní desky psacího stolu má být taková, aby ruka ohnutá v lokti svírala pravý úhel. Příliš nízko nebo vysoko umístěná deska stolu má za následek nadměrné zatěžování svalů kolem krční páteře, nebo ramenních kloubů. Stůl by měl stát nejlépe u okna, nebo u stěny, tak aby denní světlo dopadalo na pracovní desku z opačné strany, než kterou rukou dítě píše. To znamená pro praváka by mělo dopadat z levé strany, pro leváka zase z pravé. Základním předpokladem je, aby stůl byl vždy v klidnější části pokoje z důvodu koncentrace dítěte na práci a nepřekážel, při procházení místností. Stůl je nutné doplnit vhodnou židlí. Pro děti je nejvíce vhodná výškově stavitelná židle bez područek, kterou lze snadno přistrčit ke stolu. Další maličkostí, která může dítěti zpříjemnit psaní úkolů je rostoucí židle s podnožkou. Podnožku hlavně ocení rodiče dětí s ADHD. Dítě má pro nohy pevnou oporu, což zamezuje bezděčnému kývání nohami, které jej tak nerozptyluje od práce (např. židle ZUZKA z nábytkové řady PEDRO). Psací stůl by měl být také doplněn o zásuvkový kontejner, okládací plochy - police a komody. 

Vybavíte dětský pokoj dalšími kusy nábytku, jako jsou šatní skříně, knihovny, komody a noční stolky?

Jestliže jste vyřešili otázku postele a pracovního koutu, jistě budete přemýšltet o úložných prostorech pro ošacení, knihy a hračky.

I zde nabízí značka MONTERO škálu nízkých skříněk, komod, regálů a polic. Za zmínku stojí především chytrá alternativa za vestavné skříně. Jmenuje se šatní skříně a systém úložný prostor UNIVERSAL. Typový plán je natolik variabilní, že z něj jde poskládat několik tisíc možností, co do funkce a délky a je vhodným řešením pro ukládání věcí. Šatní skříně UNIVERSAL dodáváme ve všech desénech nábytku značky MONTERO.

Dovybavím pokoj textilními doplňky?

Nábytek do dětského, posléze studentského pokoje můžete dovybavit tunely, domečky, záclonami a molitanovými chrániči ve 4 různých barevných kombinacích. Tunely jsou opatřeny vystuženým dnem, takže je lze použít jako samostatný herní prvek a není nutné je instalovat na postel. Vrchní výstuhy tunelů a domečků jsou vyrobeny z pružného laminátu. Sejmutím textilních doplňků přeměníte během chvilky dětský pokoj na studentský.

Budeme potřebovat matrace ze speciálního materiálu pro alergika?

Naše nabídka 27 různých matrací spolu se 4 druhy matracových potahů dává na výběr i těm nejnáročnějším klientům. Pokud má Vaše dítě alergii, doporučujeme vybrat matraci a potah z antialergenní úpravou. Jedná se o rostlinné esence z citronu, levandule a eukalyptu, které aktivně působí proti roztočům, např. u matrace Energee a potahu Greenfirst.

Je vhodnější lamelový nebo jiný rošt do postele?

  Hlavním měřítkem při výběru roštů by měla být živost Vašeho dítěte. Lamelové rošty doporučujeme již odrostlejším dětem, naopak pro děti malé, skákavé a hravé doporučujeme rošt s překližkovými lamelami, kde každá jedna unese 150 kg váhy. Tím se také řadí v našem sortimentu postelových roštů mezi nejpevnější.

  Preference rodičů při výběru dětského nábytku značky MONTERO®

  • Bezpečné úchytky
   zapuštěné nebo oblé provedení úchytek
  • Materiály, kvalita zpracování a tvar dětského nábytku
   především tloušťka materiálu a jeho povrchová úprava, včetně hran, vlastní bezpečnost nábytku
  • Široký výběr z různých řad
   13 různých nábytkových řad, které lze mezi sebou dle materiálu a desénu kombinovat
  • Systém úložných prostor a rovných nebo rohových šatních skříní
   Propracovaný systém s možností přizpůsobení vzhledu vybraného nábytku značky MONTERO
  • Kvalita poskytovaných služeb
   Jasná volba při výběru - 2D a 3D grafický návrh, doprava, vynošení, montáž a likvidace obalů po celé ČR a SR ZDARMA
  • Podpora zaměstnanosti v České republice
   český výrobek = český výrobce = pracovní místa