Jak vybavit ložnici kvalitním nábytkem :: Nábytek MONTERO

Ložnice – místo, kde člověk stráví minimálně třetinu dne, si zaslouží velkou pozornost při jejím zařizování. Hlavním a dominatním prvkem ložnice byla, je a bude postel. Tu funkčně i esteticky doplňují noční stolky. Při zařizování ložnice nesmíme zapomenout také na úložné prostory, ať už pod postelí nebo komody a šatní skříně. Nesmíme zapomenout však, že by ložnice měla vždy působit uspořádaným a vzdušným dojmem, tak aby se člověk před spánkem sklidnil a spokojeně spal.

Jak tedy správně vybavit ložnici?

  • Jak vhodně uspořádat nábytek v ložnici?
  • Šatní skříně v ložnici
  • Noční stolky a komody
  • Ostatní nábytek v ložnici

Jak vhodně uspořádat nábytek v ložnici?

Jak už jsme se v úvodu zmínili, postel je hlavním a dominantním prvkem každé ložnice, proto věnujte pozornost nejen jejímu výběru, ale i umístění v místnosti. Jako nejnevhodnější místo pro postel považujeme místo pod oknem. Nejen, že instalací postele pod okno znesnadníte přístup k němu, tak nezamezíte nepříjemnému proudění chladnějšího vzduchu. Stejně tak i místo přímo proti dveřím některým lidem nevyhovuje. Uléhání na postel proti dveřím v nich vzbuzuje pocit, že do místonosti může kdykoliv někdo vstoupit. Proto jako nejvhodnější místo považujeme místo, kde okno i dveře jsou z boků postele, se stěnou za zády. Pocit bezpeční a klidu ještě umocní hlavové čelo postele.

Šatní skříně v ložnici

Součástí většiny ložnic jsou šatní skříně. Každá z nábytkových řad MONTERO disponuje v typovém plánu šatními skříněmi několika rozměrů. Pokud by Vám tyto nevyhovovaly, je možno využít systém šatních skříní UNIVERSAL, které lze nejen poskládat dle Vašich funkčních a rozměrových požadavků, ale i doladit desénově k vašemu nábytku. To proto, že opláštění korpusů skříní vyrábíme ve stejných desénech jako nábytek značky MONTERO. Pro umístění šatních skříní je nejlepší využít jednu volnou stěnu, nejlépe proti posteli. Pokud Vám to postor dovolí, nebo naopak je pro Vás vhodnější pro šatní skříň využít roh místnosti nabízíme rohový prvek, který může stát samostatně, nebo být doplněn několika rovnými prvky o šířkách 50 a 100 cm, nebo jejich následnou kombinací.

Noční stolky a komody

Estetickým, ale především funkčním prvkem každé ložnice jsou noční stolky. Nejideálnější variantou jsou noční stolky se zásuvkou, do které mi dospělí rádi uložíme předměty, které mají být na pohled skryté. Pro uložení drobných kusů prádla, jako jsou spodní prádlo, ponožky, kravaty apod., nejlépe využijete prostornější zásuvky komod.

Ostatní nábytek v ložnici

Ložnice by měla být oázou klidu a odpočinku, proto byste se měli vyvarovat umisťování pracovního stolu do ní. Pokud však není jiného východiska, rozdělte prostor ložnice tak, aby pracovní část a část pro spaní byly odděleny minimálně opticky. I zde však pamatujte na hlavní zásady vybavování ložnice a těmi jsou vzdušnost a klid. Pracovní stůl proto volte menší a židli spíš elegantní, dotvářející celek ložnice. Vybavení ložnice ničím však nenarušíte, pokud zde vytvoříte koutek pro čtení či poslech hudby, který vybavíte pohodlným křeslem a malou knihovnou nebo zavěšenými poličkami.

Naši firemní specialisté Vám ochotně a ZDARMA připraví 3D grafické návrhy včetně variantního řešení a kalkulace. Ani z dopravy nemusíte mít obavy. Doprava je realizována v rámci celé republiky vlastními firemními vozy ZDARMA. Montážníci nábytek přivezou, vynosí, smontují, zlikvidují obaly a případně odvezou i starý nábytek.