Materiály značkového nábytku MONTERO :: Nábytek MONTERO

Vhodným vybavením do každého pokoje Vašeho domu či bytu je značkový nábytek MONTERO vyráběný v České republice. Svou škálou více jak 18 různých designových a barevných variant se řadí na přední místa v rozsahu sortimentu. Každá nábytková řada MONTERO svými přednostmi a výhodami uspokojí požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků.

Pro výrobu nábytku značky MONTERO se používají následující základní druhy materiálů:

 • Laminovaná ekodřevostřísková deska
  (řady FerdaBolzanoDonaldMikiPetr/Petra)

  Dřevotřískové desky, které se používají na výrobu nábytku MONTERO jsou Česká republika, Německo a Rakousko. Tyto země striktně dodržují stanovené normy a především normu na únik volného formaldehydu. Proto jsou tyto materiály dražší než dřevotřísky z Polska nebo Ukrajiny. Výroba české ekodřevotřískové desky splňuje přísné zdravotní a ekologické limity. Pro výrobu nábytku MONTERO se používají desky o sílách 18 a 24 mm.

  Silně impregnovaný laminát je velmi odolný běžnému opotřebení, proto si dovolíme mluvit o více než dlouhodobé životnosti nábytku z tohoto materiálu. Nejlepším parametrem pro její hodnocení jsou někdy až divoké hry dětí. Na takovém nábytku můžete mít celou noc rozlitou vodu, aniž by došlo k jeho poškození.

  Nábytek značky MONTERO z laminované ekodřevotřískové desky je navíc opatřen vysoce odolnými ABS hranami - plastové hrany, chránící nejvíce namáhané části nábytku - které používají při výrobě všichni kvalitní výrobci nábytku.

 • Ekodřevostřísková deska českého původu dýhovaná přírodní dýhou
  (řady AlpikNový KlasikPedro /dýha smrk, PalermoPařížVerona / dýha buk mořený na třešeň, ořech, olše, macore )

  Dýhovaný nábytek řad Alpik, Nový Klasik, Pedro se vyrábí z ekodřevotřískových desek dýhovaných přírodní dýhou. Povrchová úprava je k nerozeznání od masivního nábytku.

  Výhodami přírodní dýhou dýhovaného nábytku jsou:

  - tvarová stálost s ohledem na roční období nebo vlhkost interiéru
  - na první pohled k nerozeznání od masivu
  - cenová úspora oproti nábytku z masivu

  Naše velmi populární řady Alpik, Nový Klasik a Pedro využívájí kombinací celomasivních a dýhovaných ploch nábytku, kde postele jsou vyrobeny z čistého masivu a skříně, komody, stoly apod. z dýhovaného materiálu v kombinaci s masivem, přičemž je masiv využíván na pohledové, tzn. nejvíce zátěžové, plochy.

 • Celomasivní (čistý masiv), spárovka (lepený masiv), přírodní dýhovaná laťovka, překližka
  (řada Kalimero)

  Přírodní materiály se trvale těší největší pozornosti, co se týče materiálů použitých při výrobě nábytku. Jako nejideálnější se jeví kombinace všech výše uvedených materiálů, tedy celomasivního, spárovky, přírodní dýhované laťovky a překližky. Tento nábytek tvoří nejen funkčně trvanlivý, ale i uživatelsky odolný celek. Finanční náročnost tohoto materiálu převažuje pocit uživatele ze dřeva vyzařujících energetických impulzů.

Foliovaná dřevotřísková deska či MDF deska
Nábytek z foliovaných dřevostřískových či MDF desek je levný nábytek s nízkou životností, u kterého dochází ve velmi krátké době k odlupování vrchní folie, čož má za příčinu rychlé opotřebení a posléze znehodnocení nábytku. Z tohoto důvodu se foliované dřevotřískové nebo MDF desky na výrobu značkového nábytku MONTERO nepoužívají.